RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister od cyberbezpieczeństwa... nigdy nie używał komputera

W ubiegłym miesiącu 68-letni Sakaruda został mianowany szefem resortu odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo (fot. REUTERS/Issei Kato)
W ubiegłym miesiącu 68-letni Sakaruda został mianowany szefem resortu odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo (fot. REUTERS/Issei Kato)

Japoński minister – Yoshitaka Sakaruda – odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo przyznał, że nigdy nie korzystał z komputera. Nie potrafił także odpowiedzieć na pytanie dotyczące pamięci USB.

Komputer pomógł w leczeniu raka. Pacjent wrócił do normalnego życia

Opracowany w Singapurze system sztucznej inteligencji pomógł pacjentowi z zaawansowanym rakiem prostaty w powrocie do normalnego życia. Program,...

zobacz więcej

– Odkąd skończyłem 25 lat i uzyskałem niezależność, zrzucałem te zadania na swoich pracowników i sekretarki. Dlatego sam nie używam komputera – powiedział minister, cytowany przez agencję informacyjną Kyodo.

Wydawał się także zdezorientowany pytaniem, czy dyski USB są używane w japońskich obiektach jądrowych.

W odpowiedzi na słowa ministra przedstawiciel opozycyjnej Partii Demokratycznej – Masato Imai wyraził swoje zdumienie. – To niesamowite, że ktoś, kto w życiu nie dotknął komputera, odpowiada za nasze cyberbezpieczeństwo – powiedział.

Yoshitaka Sakurada jest zastępcą szefa rządowego Biura ds. Strategii Cyberbezpieczeństwa oraz ministrem odpowiedzialnym za organizację Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, których Tokio będzie gospodarzem.

źródło:
Zobacz więcej