Szef kampanii Trumpa: Francja i Niemcy do tej pory były zdane na wojska USA

– Jeżeli Francja i Niemcy chcą zbudować własne siły policyjne broniące Europy, niech to robią, ale będzie to problem, ponieważ do tej pory cały czas były zdane na obecność wojskową Stanów Zjednoczonych – powiedział w programie „Minęła 20” Corey Lewandowski, były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa.

Trump: Macron sugeruje budowę własnej armii, chroniącej przed USA, Chinami i Rosją

„Emmanuel Macron sugeruje budowę własnej armii, by chronić Europę przed USA, Chinami i Rosją. Ale to Niemcy byli uczestnikami pierwszej i drugiej...

zobacz więcej

Gość Michała Rachonia odpowiadał na pytania dotyczące stosunków USA i państw Unii Europejskiej.

– Najważniejsze jest, by przypomnieć naszym sojusznikom, że zawsze będziemy za nimi, i przypomnieć naszym przeciwnikom, że będziemy przeciwko nim – powiedział Lewandowski. Podkreślał, że stanowisko Polski, która zaproponowała Waszyngtonowi płacenie za obecność amerykańskich wojsk, jest znacząco różne od stanowiska prezentowanego przez inne kraje.

– Jeżeli Francja i Niemcy chcą zbudować własne siły policyjne broniące Europy, niech to robią, ale będzie to problem, ponieważ do tej pory cały czas były one zdane na obecność wojskową Stanów Zjednoczonych – powiedział, dodając, że „są to kraje, które nie wypełniają nawet zobowiązań wobec ONZ-etu, płacąc za składki w tej organizacji”.

– Jedyna rzecz, której Francja i Niemcy muszą się bać, to to, że mamy prezydenta, który chce renegocjować złe umowy handlowe, stawiając Amerykę na pierwszym miejscu. (…) Po to został wybrany, to jest jego praca – stwierdził Lewandowski.

źródło:
Zobacz więcej