RAPORT

Pogarda

Już także autostrady nie dla starszych diesli

Autostrada A40 jest jedną z najbardziej uczęszczanych w Zagłębiu Ruhry (fot. Shutterstock/Tumarkin Igor - ITPS)
Autostrada A40 jest jedną z najbardziej uczęszczanych w Zagłębiu Ruhry (fot. Shutterstock/Tumarkin Igor - ITPS)

Najnowsze

Popularne

Niemieckie miasta Essen i Gelsenkirchen muszą przygotować się na wprowadzenie zakazu jazdy dla starszych aut z silnikami wysokoprężnymi. Obejmie on również niektóre odcinki autostrady. Taką decyzję podjął sąd w Gelsenkirchen.

Lombardia ogranicza ruch aut ze starymi silnikami Diesla

W 214 miastach i miasteczkach w Lombardii we Włoszech wchodzi w życie zakaz ruchu samochodów z silnikami napędzanymi paliwem diesel Euro 3. Ma...

zobacz więcej

Agencja AFP wskazuje, że chodzi o autostradę A40, która przebiega przez Essen i inne miasta Zagłębia Ruhry. Zakazem ma zostać objęte centrum Essen oraz część terenów miejskich w Gelsenkirchen. Wejdzie on w życie 1 lipca przyszłego roku i będzie dotyczyć pojazdów z silnikami Diesla spełniających normę Euro 4, a od września także normę Euro 5.

Decyzja sądu w Gelsenkirchen przyznaje rację organizacji ekologicznej Deutsche Umwelthilfe (DUH), która od lat walczyła o wyegzekwowanie na terenie Niemiec unijnych norm emisji spalin. Władze kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia zapowiedziały już odwołanie od wyroku.

Na razie zakazy jazdy dla starszych diesli obowiązują tylko na niektórych ulicach Hamburga. Inne niemieckie miasta, takie jak Berlin, Frankfurt czy Stuttgart, przygotowują się do wprowadzenia podobnych obostrzeń.

banner

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej