„Nigdy nie byłem w Getin Banku”. Bierecki domaga się przeprosin od Czarneckiego

Bierecki domaga się przeprosin i odwołania przez twórcę Getin Banku wszelkich spekulacji wygłaszanych na jego temat w trakcie rozmowy z Markiem Chrzanowskim (fot. arch.PAP/Dominik Kulaszewicz)

W rozmowie z Markiem Chrzanowskim, nagranej przez Leszka Czarneckiego i przekazanej „Gazecie Wyborczej”, pojawia się wątek SKOK-ów. Według Czarneckiego założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, Grzegorz Bierecki, próbował zdeponować „60 czy 70 milionów złotych” w jego banku. „To jest całkowicie wyssana z palca historyjka. Nigdy nie byłem w Getin Banku” – odpowiada Bierecki, a jego pełnomocnik domaga się od Czarneckiego sprostowania. Portal tvp.info dotarł do tego listu.

Leszek Czarnecki nie będzie zeznawał w piątek ws. KNF

W piątek miało się odbyć przesłuchanie właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego. Prokuratura przełożyła jednak przesłuchanie na 19...

zobacz więcej

– W przypadku braku niezwłocznego i pozytywnego odniesienia się przez Pana Przewodniczącego do postulatów zawartych w liście zostałem zobowiązany do podjęcia działań prawnych mających na celu pełną cywilnoprawną ochronę jego dobrego imienia i godności – pisze pełnomocnik Grzegorza Biereckiego w liście skierowanym do Leszka Czarneckiego.

Bierecki domaga się przeprosin i odwołania przez twórcę Getin Banku wszelkich spekulacji wygłaszanych na jego temat w trakcie rozmowy z Markiem Chrzanowskim. Do spotkania doszło w marcu br., zostało ono przez Czarneckiego nagrane i po ośmiu miesiącach, tj. 13 listopada, opublikowane w „GW”.

Nasza redakcja dotarła do listu, jaki senator Grzegorz Bierecki wystosował do Leszka Czarneckiego w związku z pomówieniami padającymi w stenogramie rozmowy między założycielem Getin Banku i przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim.

– Grzegorz Bierecki nigdy nie ubiegał się o składanie w żadnej instytucji finansowej należącej lub kontrolowanej lub nadzorowanej lub kierowanej przez Pana Przewodniczącego (w tym w Getin Noble Banku SA) depozytu w kwocie 60 czy 70 milionów a tym samym nie wyrażał i nie mógł wyrazić zgody na jednoprocentowe (...) takiego depozytu. Nie ubiegając się o składanie takiego depozytu Pan Grzegorz Bierecki nie spotkał się i nie mógł się spotkać z odmową jego przyjęcia – pisze Dariusz Pluta, adwokat reprezentujący Grzegorza Biereckiego.

Nagranie rozmowy Czarneckiego z szefem KNF przekazane prokuraturze

Nagranie rozmowy biznesmena Leszka Czarneckiego z prezesem KNF Markiem Chrzanowskim zostało we wtorek przekazane prokuraturze – poinformował...

zobacz więcej

Senator Bierecki: Wygłaszanie pomówień narusza moje dobra osobiste

Sam Bierecki odniósł się już do doniesień „Gazety Wyborczej”. – Według tego zapisu miałem przyjść do Getin Banku i próbować ulokować w nim 70 mln zł. To jest całkowicie wyssana z palca historyjka. Nigdy nie byłem w Getin Banku. A środki, którymi dysponuję, od 7 lat są w całości ujawniane w moim oświadczeniu majątkowym, które składam jako senator. Takich lokat nie posiadam i nigdy nie posiadałem. Tego typu próby rzucania błotem na wszystkie strony zawsze podejmowane są przez ludzi, którzy mają kłopoty – mówił Bierecki w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Grzegorz Bierecki skierował już żądanie opublikowania przeprosin do spółki Agora SA, wydawcy „Gazety Wyborczej”, w związku z publikowanymi na jego temat spekulacjami. Teraz wzywa do sprostowania także Leszka Czarneckiego.

– Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego na fakt ze nieprawdziwe i nieuprawnione zarzuty odnoszące się m.in. do Grzegorza Biereckiego jakie w marcu 2015 roku zostały wprowadzone do medialnego obrotu przez tygodnik ,,Wprost” jeszcze w tym samym roku ( tj. w 2015 ) zostały publicznie odwołane przez wydawcę tygodnika ,,Wprost” który nadto publicznie przeprosił m.in Grzegorza Biereckiego za rozpowszechnienie nieprawdziwych zarzutów i nieuprawnionych sugestii narażających Grzegorza Biereckiego na utratę zaufania – podkreśla pełnomocnik Grzegorza Biereckiego w piśmie skierowanym do Leszka Czarneckiego.

źródło:
Zobacz więcej