Rekordowa ewakuacja w Głogowie. Zamknięte szkoły i instytucje

Saperzy usunęli w czwartek bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, którą w środę znaleziono podczas prac remontowych w centrum Głogowa (Dolnośląskie). Na czas akcji saperskiej około trzy tysiące osób musiało opuścić swoje mieszkania, miejsca pracy i szkoły. Teraz wracają do domów.

Bomba lotnicza w centrum Głogowa. Konieczna ewakuacja mieszkańców

Ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac remontowych na Alei Wolności w Głogowie (Dolnośląskie). W czwartek...

zobacz więcej

O zakończeniu akcji saperów poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Głogowie Bogdan Kaleta. – Akcja usuwania niewybuchu trwała kilkadziesiąt minut. Wszystko odbyło się bez komplikacji – powiedział. Dodał, że na ulicach ścisłego centrum Głogowa przywrócono już ruch samochodowy, który został wstrzymany na czas akcji saperów.

– Mieszkańcy, którzy musieli opuścić swoje domy, już do nich wracają, czynne są też instytucje, które był zamknięte podczas akcji saperskiej – powiedział rzecznik.

Ewakuacją objęto mieszkańców budynków przy sześciu ulicach w ścisłym centrum Głogowa. Mieszka tam 3 tys. osób.

Ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej znaleziono w środę podczas prac remontowych na alei Wolności. To ulica w centrum Głogowa. Niewybuchy z II wojny światowej są w tym mieście znajdowane dość często. W ostatnich latach kilkakrotnie w związku z takimi znaleziskami przeprowadzano ewakuacje na dużą skalę.

źródło:
Zobacz więcej