RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Zanim sprawa Amber Gold trafiła do prokuratury minęło 2,5 roku, a nie dwa dni”

Najnowsze

Popularne

– To bardzo szybki tryb postępowania – wbrew doniesieniom manipulujących faktami mediów, że kodeks postępowania karnego przewiduje na podjęcie decyzji termin 30-dniowy, jeżeli są okoliczności wymagające oceny. My działaliśmy niezwłocznie i to nasze działanie różni się w sposób fundamentalny od tego, co było za czasów rządów PO i PSL – powiedział na temat afery KNF minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Gowin: Popełniliśmy błąd powołując Marka Chrzanowskiego na prezesa KNF

Niezależnie od tego, jaka będzie prawna ocena działań byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego, powołując go na to stanowisko popełniliśmy błąd –...

zobacz więcej

Ziobro wziął udział w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.

– Przypomnę, że zanim sprawa afery Amber Gold trafiła do prokuratury minęło 2,5 roku, nie dwa dni – powiedział minister sprawiedliwości.

– 2,5 roku zanim została podjęta decyzja o wszczęciu śledztwa. Przekładając to na dni, jest to ponad 900 dni. (...) Jaki trzeba mieć tupet, jeśli w tamtym okresie na wszczęcie śledztwa w sprawie, która dotknęła tak wielu Polaków, prokuratura czekała prawie tysiąc dni – dodał.

Jak uważa minister i prokurator generalny, „to pokazuje, że państwo działa, dziś nie jest teoretyczne, działa praktycznie, są już prowadzone pierwsze czynności dowodowe, są wzywane pierwsze osoby celem zdobycia zeznań”.

Zbigniew Ziobro wyjaśnił dodał, że podobnie wygląda postępowanie w sprawie afery GetBack.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej