Starsza pani pomyliła Angelę Merkel z żoną francuskiego prezydenta

Kanclerz Niemiec i prezydent Francji brali udział w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy z okazji stulecia zawieszenia broni (fot. PAP/EPA/BENOIT TESSIER / POOL MAXPPP OUT)

– Pani jest panią Macron? – zapytała starsza kobieta Angeli Merkel po uroczystościach związanych z setną rocznicą zakończenia I wojny światowej. Kanclerz Niemiec prezydent Francji po zakończeniu oficjalnych obchodów podeszli do świętujących z nimi mieszkańców Compiegne.

„Europa potrzebuje wspólnej armii”. Angela Merkel wybuczana w Parlamencie Europejskim

– Powinniśmy pracować nad tym, by pewnego dnia mieć prawdziwą europejską armię – mówiła w środę w PE w Strasburgu kanclerz Niemiec Angela Merkel....

zobacz więcej

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron odsłonili w sobotę w Rethondes pod Compiegne na północy Francji tablicę upamiętniającą zawarty w tym miejscu w 1918 r. historyczny rozejm kończący pierwszą wojnę światową.

Po ceremonii przywódcy spotkali się z przybyłymi ludźmi.

W ceremonii uczestniczyło kilkaset osób, w tym 101-letnia Francuzka. Kobieta nie kryła swojego wzruszenia, gdy prezydent Francji uścisnął jej dłoń.

– To fantastyczne, że taka kobiecina jak ja może podać dłoń francuskiemu prezydentowi – powiedziała.

Po chwili starsza kobieta zwróciła się do kanclerz Niemiec, która stała obok Emmanuela Macrona. – Pani jest panią Macron? – zapytała kobieta. Angela Merkel odpowiedziała najpierw po niemiecku, a później po francusku, że jest „kanclerz Niemiec”.

źródło:
Zobacz więcej