„Kontrakt, który zawarliśmy, jest prorozwojowy”, „to wygrana Dolnego Śląska, jego mieszkańców”

– Rząd podjął decyzję, że rezygnuje z części dochodów budżetu państwa, zostawiając te pieniądze na terenie Dolnego Śląska. Co jest unikalne, a być może pierwsze w historii Polski – powiedział w „Minęła 20” Robert Raczyński, prezydent Lubina, lider Bezpartyjnych Samorządowców. – Jestem przekonany, że zbudujemy to zaufanie, które pozwoli nam skutecznie zarządzać województwem z korzyścią dla mieszkańców – mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Porozumienie PiS i Bezpartyjnych Samorządowców. „Choć się różnimy, to cel mieliśmy ten sam”

Udało nam się dzisiaj podpisać umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku; dzięki temu PiS oraz Bezpartyjni Samorządowcy wezmą odpowiedzialność za...

zobacz więcej

Po tym, jak podpisano umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku, Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, ocenił, że dzisiejszy dzień to wygrana Dolnego Śląska, jego mieszkańców. – W wypracowaniu tego porozumienia najwięcej czasu zajęło nam wypracowanie konkretnych projektów, które wspólnie zobowiązujemy się realizować – wyjaśnił Dworczyk.

Podkreślił, że w dokumencie znalazły się konkretne zobowiązania. – Trasa ekspresowa S8, infrastruktura kolejowa, wsparcie rozwoju infrastruktury zdrowotnej – to wszystko są elementy, które opisaliśmy w porozumieniu – wyjaśnił. Dodał, że współpraca opiera się na zaufaniu, które trzeba budować. – Jestem przekonany, że zbudujemy to zaufanie, które pozwoli nam skutecznie zarządzać województwem z korzyścią dla mieszkańców – zapewnił Dworczyk.

Robert Raczyński, prezydent Lubina, lider Bezpartyjnych Samorządowców podkreślił, że kontrakt, który został zawarty, jest prorozwojowy. Przyznał, że rozmowy nie były łatwe. – Dlatego że rząd musiał ustąpić z pewnych prerogatyw politycznych czy gospodarczych. Jestem pełen podziwu i szacunku – rząd podjął decyzję, że rezygnuje z części dochodów budżetu państwa, zostawiając te pieniądze na terenie Dolnego Śląska. Co jest unikalne, a być może pierwsze w historii Polski – rząd polski rezygnuje z fiskalizmu pewnego terytorium Polski na rzecz tego, by tam przyśpieszyć rozwój – mówił Robert Raczyński.źródło:
Zobacz więcej