RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe sposoby działania migrantów. Przepłynęli kanał La Manche

Brytyjskie służby zatrzymały migrantów, gdy tylko przybili do brzegu (fot. REUTERS/Kieran Doherty)

12 migrantów dotarło z Francji do Zjednoczonego Królestwa, przepłynąwszy kanał La Manche na skradzionej łodzi rybackiej – podała AFP. Zatrzymano ich dopiero w Wielkiej Brytanii. Agencja zwróciła uwagę, że to nowy sposób działania migrantów.

Wędrówka ludów w strzeżonych autobusach. Karawana imigrantów zmierza na północ

Karawana migrantów przyjęła propozycję gubernatora stanu Veracruz Miguela Angela Yunesa i w sobotę pojedzie do miasta Meksyk w 155 autobusach...

zobacz więcej

Francuskie służby patrolujące północne wybrzeże ostrzegły swoich brytyjskich kolegów, gdy spostrzegły łódź rybacką płynącą nietypową trasą – podaje AFP, powołując się na przedstawiciela tych służb.

Zdaniem rozmówcy AFP to „nowy sposób działania” migrantów, którzy dotychczas przepływali kanał La Manche na łodziach prowizorycznych.

Następnie skontaktowano się z właścicielem tej długiej na kilkanaście metrów jednostki, który zorientował się, że jego łódź została skradziona z portu w Boulogne-sur-Mer.

Gdy migranci dotarli do brytyjskiego wybrzeża, tamtejsze służby zatrzymały przybyszów. Francuskie władze wszczęły śledztwo w sprawie kradzieży łodzi.

źródło:
Zobacz więcej