RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

TVP także po angielsku. Ruszył kanał Poland In

Programy w całości są prowadzone w języku angielskim (fot. mat.pras.)
Programy w całości są prowadzone w języku angielskim (fot. mat.pras.)

11 listopada wystartował Poland In, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej, który w całości nadawany jest w internecie. Streaming będzie dostępny na całym świecie, poza Ameryką Północną.

Nowa oprawa „Pytanie na Śniadanie”. To kolejna zmiana w wyglądzie programów TVP

W sobotę widzowie „Pytanie na Śniadanie” mogli po raz pierwszy obejrzeć program w nowej odsłonie i scenografii. – Telewizja to nie tylko kontent....

zobacz więcej

Nowy kanał Telewizji Polskiej ma prezentować polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, promować polską gospodarkę, ekonomię, kulturę, wartości i tradycje. Na ramówkę składają się polskie programy w całości prowadzone w języku angielskim – w tym informacje, dokumenty, filmy, koncerty i inne. Stacja ma poruszać istotne tematy z punktu widzenia współczesnej Polski – z zakresu ekonomii, gospodarki, polityki, ale i kultury czy sztuki.

Wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki wskazał, że start kanału celowo zaplanowano na 11 listopada. – W ramówce znajdzie się m.in. serwis informacyjny, rozmowy publicystyczne oraz najlepsze polskie produkcje telewizyjne. Końcówka roku zapowiada się bardzo interesująco z punktu widzenia obecności Polski i tematów polskich w świecie. Myślę głównie o 24. szczycie klimatycznym, który już na początku grudnia rozpocznie się w Katowicach. Obecni będą delegaci ze 190 krajów. Nie zabraknie również dziennikarzy nowego kanału – mówił Stanecki.

Kanał jest otwarty na współpracę międzynarodową. – Od momentu uruchomienia wiosną tego roku serwisu Poland In English jesteśmy pytani przez naszych kolegów z EBU (European Broadcasting Union, z ang. Europejska Unia Nadawców) o możliwość wymiany programowej pomiędzy kanałami anglojęzycznymi w Europie. Wierzę, ze uruchomienie kanału POLAND IN pozwoli na taką współpracę – podkreśla Stanecki.

Misją kanału ma być „pokazanie prawdziwego wizerunku i wpływ na postrzeganie Polski za granicą”. Całość będzie przygotowywana i prezentowana w języku angielskim, również przez prezenterów i reporterów. Początkowo kanał ma być nadawany jedynie w internecie jako stream. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała już otrzymać informację o jego starcie. W dalszym etapie rozwoju ma być planowane wdrożenie tradycyjnej dystrybucji liniowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej