RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Od Tel Awiwu do Los Angeles. Cały świat składa hołd polskiej fladze

Rocznica stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest zauważana przez cały świat. Wiele budynków jest oświetlanych biało-czerwonymi barwami. W ten sposób hołd Polsce złożono w Helsinkach, Tel Awiwie czy Nowym Jorku.

„Koncert dla Niepodległej” na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa wielki „Koncert dla Niepodległej”. To główne wydarzenie otwierające obchody 100-lecia odzyskania przez...

zobacz więcej

Iluminacje rozpoczęły się już w sobotę. „Ratusz w Tel Awiwie właśnie zaświecił się na biało-czerwono – Izrael świętuje 100-lecie razem z nami!” – brzmi post przedstawicieli polskiej placówki.

Polskie barwy narodowe przybrał w sobotę również budynek fińskiego MSZ w Helsinkach, o czym poinformowała polska ambasada w Finlandii. Z kolei Ministerstwo Spraw Zagranicznych na platformie Twitter opublikowało krótki filmik pokazujący biało-czerwoną iluminację „Pacific Wheel” – 40 metrowej strakcji turystycznej znajdującej się w „Pacific Park” w Santa Monica w Kalifornii.

Niagara podświetlona na biało-czerwono wyglądała zjawiskowo.

Tak ozdobiony najwyższy budynek świata Burj Khalifa wygląda jeszcze piękniej. W niedzielę na biało-czerwono zostanie podświetlonych ponad 30 zabytków i budynków na świecie, m.in. najwyższy budynek w Chile i zarazem Ameryce Południowej – Torre Costanera, wieża CN Tower w Toronto, Krzywa Wieża w Pizie, fontanna Cibeles w Madrycie, a także egipskie piramidy i statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. „Z okazji stulecia odzyskania niepodległości składam zaprzyjaźnionej Polsce życzenia pokoju, dobrobytu i pomyślności!” – napisał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na swoim Twitterze.

Na Węgrzech, w Budapeszcie właśnie został podświetlony most z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Happy Anniversary Polsko! Życzenia złożyli również przedstawiciele Turcji w Polsce.

Świętowano także w Albanii. Na platformę Twoje Info otrzymaliśmy fotografię budynku Politechniki Tirańskiej, na którym wyświetlono polskie godło.

(fot. Twoje Info)
(fot. Twoje Info)źródło:
Zobacz więcej