Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. „Lecha Kaczyńskiego wspomina się z wielką czcią”

Pomnik Lecha Kaczyńskiego przy pl. Piłsudskiego w Warszawie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Lecha Kaczyńskiego wspomina się z wielką czcią; dziwne, że może bardziej za granicą niż w kraju – mówił w homilii podczas Mszy Św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. Jan Sikorski. Jak powiedział, b. prezydent był „wielkim umysłem”, który zasłużył się dla Polski i Europy.

Odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości i w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej 2010 roku, obok placu marszałka Józefa Piłsudskiego w...

zobacz więcej

Msza w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela inauguruje uroczystości związane z odsłonięciem pomnika Lecha Kaczyńskiego.

– Dziś przeżywamy kolejne wspomnienie smoleńskiej katastrofy. Wspominamy z wielkim bólem te wielkie i poczciwe umysły, z naszym prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim i z tyloma wspaniałymi Polakami, którzy zginęli – powiedział ks. Sikorski.

Dodał, że b. prezydent zasłużył się zarówno dla Polski, jak i całej Europy. – Wspomina się go z wielką czcią. To dziwne, że może na zewnątrz więcej, niż nawet tu w kraju – podkreślił.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.źródło:

Zobacz więcej