RAPORT

Pogarda

Mel Gibson o historii Polski: Wyobraź sobie, że wracasz do domu 123 lata [WIDEO]

Mel Gibson wystąpił w najnowszym spocie Polskiej Fundacji Narodowej (fot. youtube/PFN)
Mel Gibson wystąpił w najnowszym spocie Polskiej Fundacji Narodowej (fot. youtube/PFN)

Najnowsze

Popularne

Polska Fundacja Narodowa opublikowała spot z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Film zaskakuje, ponieważ w nietypowy sposób przybliża naszą historię. – Wyobraź sobie, że wracasz do domu 123 lata. Polacy nie mieli domu przez 123 lata. A teraz… mija 100 lat od chwili, gdy ten dom odzyskali – mówi w nowym spocie Mel Gibson.

„Odrodzenie” – niezwykły film animowany o polskiej niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przygotował krótkometrażową...

zobacz więcej

W sobotę Polska Fundacja Narodowa poinformowała, że powstał spot opowiadający o odzyskaniu niepodległości przez Polskę, we współpracy i z udziałem słynnego aktora i reżysera Mela Gibsona. Spot powstał w ramach promocji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lubański powiedział, że Fundacji od początku zależało, aby w spocie został wykorzystany uniwersalny przekaz, zrozumiały dla odbiorców z zagranicy, i by wystąpiła w nim znana gwiazda.

Jak mówił, PFN zależało na udziale Gibsona ze względu na rozpoznawalność i ponadpokoleniowe role, które zagrał m.in. w filmach „Braveheart. Waleczne serce” czy „Patriota”. Lubański uważa, że role, które zagrał Mel Gibson były bardzo wyraziste i patriotyczne.

Dodał, że spot wpisuje się w nową strategię PFN budowania rozpoznawalności Polski przez szukanie odpowiedniego, uniwersalnego i zrozumiałego przekazu dla odbiorców z zagranicy.

Lubański powiedział, że współpraca z Melem Gibsonem przebiegała „w sympatycznej i dobrej atmosferze”. Aktor bardzo przyjaźnie podszedł do tematu i był nim zainteresowany. – Nie było tak naprawdę żadnych problemów – podkreślił.

Spot jest emitowany w mediach społecznościowych na całym świecie. – Media społecznościowe zapewniają bardzo szeroki dostęp do naszej grupy odbiorców, do których zamierzamy dotrzeć z tym przekazem – wyjaśnił Lubański.

Spot powstał w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. – Spot będzie mocno i intensywnie promowany dzisiaj i przede wszystkim jutro, a także przez najbliższy tydzień – wskazał. – Później będzie emitowany na pewno do kolejnej rocznicy – dodał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej