RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wygrała Polska”. Jest porozumienie między rządem i Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości

11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który z godnością uczci setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości – ustalili w piątek w nocy przedstawiciele strony rządowej i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Dla wszystkich starczy miejsca pod biało-czerwoną flagą”

– Od nas zależy, jaką Polskę zostawimy naszym dzieciom. Chcemy, osiągnąć to, co dotąd było marzeniem – dogonić rozwinięte państwa Europy – mówił w...

zobacz więcej

Strona rządowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości porozumiały się, by godnie świętować Dzień Niepodległości w tym wyjątkowym roku - poinformował rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita.

Dodał, że „sprawy organizacyjne zostały omówione i ustalone”.

– Zapraszamy wszystkich na godzinę 14:00 na Rondo Romana Dmowskiego. O godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego – powiedział Kita.„Wygrała Polska”

Informację potwierdził szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który napisał na Twitterze: „Strona rządowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości porozumiały się by godnie świętować Dzień Niepodległości! Skończyło się spotkanie w KPRM. Wygrała Polska. 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który uczci setną rocznicę odzyskania Niepodległości!”

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, współorganizującego Marsz Niepodległości, napisał na Twitterze: „Proszę wszystkich o zaufanie do naszych reprezentantów, dołożyli oni wszelkich starań, by ocalić Marsz Niepodległości z jego jedyną i niepowtarzalną atmosferą. We wspólnym marszu będą z nami także władze państwa. Zadbajmy o świetną atmosferę i oprawę. Do zobaczenia w niedzielę!”.


Rozmowy zakończone sukcesem

Rozmowy rozpoczęły się w piątek wczesnym popołudniem. Wieczorem prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki poinformował, że nastąpiła przerwa w negocjacjach ze stroną rządową ws. marszu 11 listopada. – Obie strony wróciły do swoich wewnętrznych narad – dodał prezes RN.

Następnie późnym wieczorem jeden z organizatorów Marszu Niepodległości Tomasz Kalinowski powiedział, że rozmowy wznowiono i „będą zapewne trwały do późnych godzin nocnych”. Kalinowski poinformował, że organizatorów Marszu Niepodległości reprezentują: prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Witold Tumanowicz, szef Straży Marszu Niepodległości Mateusz Marzoch; towarzyszy im też zespół prawników.

Rozmowy zakończyły się porozumieniem zawartym jeszcze przed północą.

źródło:

Zobacz więcej