Formuła 1: Robert Kubica otrzymał ofertę od Williamsa?

Robert Kubica za kierownicą Williamsa FW41 podczas sesji treningowej przed Grand Prix Austrii 2018 (fot.PAP/EPA/JAMES ROSS )

Robert Kubica otrzymał z zespołu Formuły 1 Williams ofertę startów w sezonie 2019 – ujawnił portal motoryzacyjny autosport.com. Ma zastąpić w teamie Rosjanina Siergieja Sirotkina i być partnerem Brytyjczyka George'a Russella. Autor newsa za podanie tej informacji został ponoć „obsztorcowany przez biuro prasowe Williamsa”.

Kubica nie zamierza czekać zbyt długo na decyzję Williamsa

Robert Kubica jest poważnym kandydatem do wyścigowego fotela w zespole Williamsa, ale tym razem nie zamierza długo czekać na decyzję brytyjskiej...

zobacz więcej

Jak podaje serwis autosport.com, Polak ma wystarczające wsparcie sponsorskie, spełniające oczekiwania Williamsa.

Kubica, który aktualnie przebywa w Brazylii, powiedział, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wyjaśni się już w najbliższych dniach. „W ciągu kilku dni zadecyduję, co będę robić i co będzie dla mnie najlepszym z możliwych rozwiązań” - powiedział Kubica cytowany przez portal.

Autor informacji z wypowiedziami Kubicy opublikowanej przez portal, „został zaciągnięty do kąta w Media Center i nieprawdopodobnie obsztorcowany przez biuro prasowe Williamsa” – napisał na Twitterze Filip Kapica z Eleven Sport, który jest obecnie w Brazylii, gdzie trwają treningi przed niedzielnym wyścigiem.


Drugi z dziennikarzy Eleven Sport – Maciej Jermakow, podał na Twitterze, że: „Oficjalnie: Nic się nie zmieniło. Wciąż jest krótka lista kandydatów. Taka sama jak wcześniej”. Jak dodał: „Nieoficjalnie: Artykuł bardzo wkurzył szefostwo. To na samej górze".

Według nieoficjalnych informacji Kubicą poważnie zainteresowany jest także team Ferrari. Tam Polak ma szansę na posadę kierowcy rezerwowego, który będzie uczestniczył w pracach rozwojowych.źródło:

Zobacz więcej