Były rzecznik rządu PO-PSL krytykuje ludowców za koalicje z PiS

Cezary Tomczyk krytykuje koalicje PiS-PSL w radach powiatów (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Poseł PO Cezary Tomczyk skrytykował działania polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, polegające na zawieraniu koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w radach powiatów. Doszło już do kilku takich porozumień.

PSL razem z PiS na Podlasiu. „Nie chcemy tej obecnej wojny na górze”

Chociaż liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego deklarują, że nie zawiążą koalicji z PiS-em w sejmikach wojewódzkich, inaczej wygląda sytuacja w...

zobacz więcej

„Wincenty Witos powiedział: »Tam gdzie zaczyna się interes narodu, tam kończy się interes partii«. Starosta sieradzki Mariusz Bądzior (PSL) właśnie podpisał koalicję z PiS - partią antydemokratyczną. I jeszcze jeden cytat. Kosiniak-Kamysz: »PiS wydało polityczny wyrok śmierci na PSL«” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Ewy Kopacz, komentując decyzję lokalnych polityków PSL.

Okazuje się, że mimo słów prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, że nie będzie żadnych koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w sejmikach wojewódzkich, takie porozumienia są zawierane w kolejnych powiatach. Do tej pory koalicja PiS z PSL została zawarta w powiecie ostrowskim (woj. mazowieckie). Porozumienie zawarto także w radzie powiatu chełmskiego (woj. lubelskie). Następne są już ustalone w dwóch powiatach na Podlasiu – białostockim i siemiatyckim.

Ponadto radny PSL do sejmiku województwa dolnośląskiego Mirosław Lubiński oświadczył, że podjął rozmowy z PiS i Bezpartyjnymi Samorządowcami w sprawie koalicji na Dolnym Śląsku.źródło:
Zobacz więcej