Groził śmiercią prezydent Warszawy. Policja zatrzymała podejrzanego

62-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji (fot. policja.pl)

Policjanci Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i Komendy Stołecznej Policji zatrzymali osobę, która na popularnym serwisie społecznościowym zamieściła groźby pozbawienia życia skierowane pod adresem prezydent Warszawy – podali w piątek policjanci na stronie policja.pl.

Jest decyzja ws. zakazu Marszu Niepodległości w Warszawie

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. zakazu organizacji Marszu Niepodległości przez środowiska...

zobacz więcej

6 i 7 listopada w internecie pojawiły się posty związane z decyzjami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie Marszu Niepodległości – informuje policja.

Jak czytamy w komunikacie na stronie, „Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że zamieszczone posty wzbudziły u niej obawy o życie i zdrowie oraz miały na celu zmianę stanowiska w kwestii wyrażenia zgody na przeprowadzenie Marszu Niepodległości. W tej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które zostało objęte nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie”.

Policjanci zidentyfikowali osobę, która mogła być autorem postów i ustalili, gdzie ona przebywa. Podczas wieczornej interwencji 8 listopada w Skarżysku Kamiennej, policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i KSP zatrzymali podejrzewanego 62-letniego mężczyznę.

Jak informuje policja, mężczyzna próbował ukrywać sprzęt, za pomocą którego publikował posty w internecie. Mimo to policjanci znaleźli urządzenie, którego mężczyzna używał do tworzenia i zamieszczania postów grożących prezydent Warszawy.

– W wyniku analizy zawartości tego urządzenia policjanci wykryli także inne treści wskazujące na formułowanie gróźb pod adresem innych osób, organizacji i koncernów mediowych – czytamy na stronie.

Policja podaje, że 62-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji. Prawdopodobnie usłyszy zarzuty „wywierania wpływu przemocą lub groźbą na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego”. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.źródło:

Zobacz więcej