RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Małżeństwo podejrzane o wyłudzenie 38 mln złotych i pranie brudnych pieniędzy

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała małżeństwo z woj. lubelskiego (fot. ABW)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała małżeństwo z woj. lubelskiego, które zarabiało na fikcyjnym obrocie sprzętem elektronicznym, wyłudzając VAT. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 38 mln złotych.

CBA zatrzymało dwie osoby ws. korupcji przy zakupach biomasy dla Elektrowni Szczecin

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie kolejne osoby w śledztwie dotyczącym korupcji przy zakupach biomasy dla Elektrowni Szczecin. W tej...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził zatrzymania i podał, że funkcjonariusze lubelskiej delegatury ABW dokonali ich w środę w jednej z miejscowości w regionie. Agenci ABW przeszukali mieszkanie zatrzymanych oraz siedzibę spółki, przez którą miało dochodzić do wyłudzeń VAT; zatrzymali też laptopy, telefony i nośniki pamięci oraz dokumentację bankową i finansowo-księgową firmy kierowanej przez małżeństwo.

– Zatrzymany przez agentów Rafał C. od października 2012 do lutego 2014 r. miał zajmować się fikcyjnym obrotem sprzętem elektronicznym po to, by otrzymać zwrot podatku VAT. Jego żona Elżbieta C. pomagała mężowi w legalizacji pieniędzy wyłudzonych ze zwrotu podatku – powiedział Żaryn.

Prokuratura Regionalna w Lublinie zabezpieczyła na poczet przyszłych kar dwie nieruchomości należące do małżeństwa. Śledczy podejrzewają, że kupiono je za pieniądze pochodzące z wyłudzeń podatkowych.

Zatrzymanym zarzucono poświadczanie nieprawdy, niekorzystne rozporządzanie mieniem i pranie pieniędzy; na wniosek prokuratury sąd zdecydował o aresztowaniu obojga na trzy miesiące - powiedział rzecznik.

Według śledczych sprawa będzie rozwijać się, niewykluczone są kolejne zatrzymania w tym śledztwie.
banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej