Sto skoków na stulecie. Bedą wysokie na trzy piętra

Mikołaj Tempka w akcji (fot. Damian Kaczmarek/FB/Mikołaj ZAPSA Tempka FMX)

19-letni Mikołaj Tempka, zawodnik polskiego freestyle motocrossu (FMX), z okazji stulecia niepodległości zamierza wykonać 100 skoków na motocyklu. – Pochodzę z rodziny, w której pielęgnuje się tradycje narodowe, dlatego w taki sposób postanowiłem uczcić to święto – mówi kaliszanin.

30 budynków na świecie rozbłyśnie na biało-czerwono na 100-lecie niepodległości

zobacz więcej

Mikołaj Tempka zapowiada, że na specjalnie przystosowanej rampie wykona 100 skoków na motocyklu Yamaha YZ 250, na odległość 23 metrów i na wysokość trzeciego piętra.

– W ten sposób chcę uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ pochodzę z rodziny, w której pielęgnuje się tradycje narodowe – mówi.

Podczas skoków Mikołaj Tempka pokaże takie triki jak: cliffhanger, oOxecutioner, shaolin czy rock solid.

– Cliffhanger jest to trik, podczas którego wyskakuję, łapię nogami przednie zawieszenie i wyciągam się do góry – wyjaśnił 19-latek.

Oxecutioner polega na złapaniu graba, czyli wycięcia pod siedzeniem, wyskoczeniu do tyłu i dotknięciu ręką przeciwnej nogi.

Prezydent: Pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego

– Bądźmy tego dnia rzeczywiście uśmiechnięci, pokażmy serdeczność. Liczę, że taki będzie 11 listopada w tym roku – wielkie, wspaniałe, absolutnie...

zobacz więcej

– Z kolei w rock solid puszczam kierownicę, łapię graby dwoma rękoma, wyskakuję do tyłu, puszczam się rękami, nie dotykając motocykla, i wracam z powrotem – wyjaśnia.

Skoki na stulecie zacznie się 11 listopada o godz. 13 przy ul. Porannej na osiedlu Szczypiorno w Kaliszu.

Mikołaj Tempka studiuje mechanikę i budowę maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu. Jak mówi, na motorynce usiadł po raz pierwszy w wieku 4 lat.

– Na poważnie moja przygoda z freestyle motocrossem zaczęła się w 2015 roku, kiedy z tatą zbudowaliśmy specjalną rampę i powstał mój własny tor – opowiada.

Najważniejszym osiągnięciem 19-latka jest zajęcie drugiego miejsca we wrześniu 2018 roku podczas jedynych w Polsce zawodów - FMX Show Otwock.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej