Ambasador wpadł na oryginalny pomysł. Tak promuje Polskę w sieci

Film ambasadora spodobał się internautom (fot. yt/Embassy of the Republic of Poland in Tel Aviv)

– Szalom, dzień dobry. Albo dobry wieczór. Z okazji nadchodzącego stulecia polskiej niepodległości opowiem wam… Mógłbym wam opowiedzieć całą historię naszej walki o niepodległość. Zamiast tego skupmy się na konkretnych wynalazkach i osiągnięciach, które stanowią nasz wkład w światowy postęp – mówi ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski na filmie opublikowanym w sieci. A te wynalazki to m.in. spinacz biurowy, wykrywacz min i wycieraczki samochodowe.

Warszawa biegnie dla Niepodległej

Przed nami już 30. odsłona Biegu Niepodległości, który odbędzie się w Warszawie. Na starcie 10-kilometrowej trasy, równo o godz. 11.11, stawi się...

zobacz więcej

– Spróbujcie wymienić kartę SIM w iPhonie bez porządnego polskiego spinacza biurowego – mówi ambasador, prezentując pierwszy wynalazek. Całe nagranie jest żywe, dynamiczne, interesujące, zrealizowane z dużą dozą poczucia humoru. Magierowski wspomina też m.in. o wycieraczkach samochodowych i wykrywaczu min, ale nie ogranicza się do innowacji sensu stricto.

Jak czytamy w opisie filmu na YouTube, dowiemy się z niego również, „w czym jesteśmy światową potęgą i co łączy Jana Tomaszewskiego z Fryderykiem Chopinem i Dawidem Ben Gurionem”

„Oscara z tego nie wykręcimy, ale było dużo zabawy i śmiechu na planie” – pisze sam ambasador na Twitterze, dodając, że chciał „pokazać naszą historię od nieco innej strony”.

Pomysł ambasadora spodobał się internautom.

banner


Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej