„Jesteśmy dumni z sojuszu z tak wspaniałym narodem”

– W tym wyjątkowym dniu chciałbym życzyć waszemu narodowi i całemu państwu dalszego rozwoju – obyście trwali wiecznie – mówi ppłk Antti Viljaste w spocie przygotowanym przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej. W materiale życzenia dla Polaków, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, składają żołnierze z ośmiu krajów.

„Rekord dla Niepodległej”. W ponad 24 tys. szkół odśpiewano hymn narodowy

W ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce oraz w 91 szkołach polonijnych z całego świata w piątek o godzinie 11.11...

zobacz więcej

– Życzę Polakom wszystkiego najlepszego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wiecie, jaka jest cena wolności – obyście nigdy więcej jej nie stracili – mówi gen. Bryg. Karel Rehka z Czech.

Z kolei hiszpański ppłk Eugeniuo Trigueros wyraża nadzieję, że Polska „zachowa swoje wspaniałe kulturowe i naturalne dziedzictwo, które będzie z dumą prezentowane całemu światu”.

– Estonia jest dumna z sojuszu z tak wspaniałym narodem – dodaje ppłk Viljaste.

Na wideo swoje życzenia wypowiedzieli wojskowi z Kanady, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rumunii.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej