Warszawa biegnie dla Niepodległej

11 listopada, uczestnicy 30. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską w Warszawie (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Przed nami już 30. odsłona Biegu Niepodległości, który odbędzie się w Warszawie. Na starcie 10-kilometrowej trasy, równo o godz. 11.11, stawi się 20 tys. biegaczy, którzy w ten wyjątkowy, sportowy sposób upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Turniej piłkarski o Puchar PGE z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Stowarzyszenie Krzewienia Sportowego Patriotyzmu „Niezwyciężeni" zapraszają wszystkich na turniej piłkarski z okazji obchodów 100-lecia odzyskania...

zobacz więcej

Bieg Niepodległości jest ostatnim i największym wydarzeniem cyklu „Zabiegaj o pamięć”, a zarazem jednym z najliczniejszych biegów ulicznych w Warszawie. W tym roku 20 tysięcy uczestników, chcących upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wyruszy na 10-kilometrową trasę 11 listopada równo o godz. 11.11.

Tradycyjnie zawodnicy założą białe i czerwone koszulki, dzięki czemu ustawiając się na starcie w dwóch kolumnach, tworzą w ten sposób najdłuższą narodową flagę.

Jak co roku start biegu będzie miał miejsce u zbiegu ul. Stawki i al. Jana Pawła II. Biegacze wystartują o symbolicznej godzinie 11.11. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem pośrednim oraz aktywnych, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking.

Podobnie jak w latach minionych trasa biegu poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 km) nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

Oprócz 10-kilometrowego biegu głównego po raz pierwszy przygotowana będzie specjalna atrakcja dla młodych sportowców z roczników 2004-08. Będą mogli pobiec w „Mili na stulecie” na dystansie 1918 metrów. Limit uczestników w tej rywalizacji wynosi 1000 osób.

Międzynarodowy turniej piłkarski o Puchar Orląt Lwowskich

W najbliższą sobotę w Warszawie młodzi piłkarze zagrają o Puchar Orląt Lwowskich. W sportowej rywalizacji weźmie udział kilka klubów z areny...

zobacz więcej

Odbiór pakietów startowych

Opłacony pakiet można odebrać do piątku, 9 listopada, w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Uwaga! W dniach 10 i 11 listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy. 11 listopada biuro zawodów czynne będzie w Zespole Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Stawki 14.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój, posiłek regeneracyjny i dyplom do pobrania ze strony internetowej.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W dniu biegu, czyli 11 listopada, uczestnicy 30. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską w Warszawie (w obrębie pierwszej strefy biletowej) za okazaniem numeru startowego.

Organizatorem wydarzenia jest m.st. Warszawa.


banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej