KRRiT pyta prokuraturę o śledztwo ws. „urodzin Hitlera”

„Urodziny” Hitlera świętowano w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego (fot. yt/TVN24)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach z wnioskiem ws. śledztwa dotyczącego „urodzin Hitlera”. Chce poznać ustalenia prokuratury dotyczące ewentualnego udziału stacji TVN w tym wydarzeniu.

Min. Ziobro o śledztwie ws. „urodzin Hitlera”: Wydarzenie mogło być prokurowane za pieniądze

– Zebrane w sprawie dowody wskazują na możliwą wersję związaną z prokurowaniem tego wydarzenia za pieniądze, która była warunkowana przez określone...

zobacz więcej

Zainteresowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to wynik publikacji portalu wPolityce.pl artykułu „Znamy kulisy śledztwa w sprawie »urodzin Hitlera«”.

„W tle tajemniczy zleceniodawcy, duże pieniądze i dziennikarka TVN” – pisze KRRiT w komunikacie i wyjaśnia, że jej członkowie zwrócili się do „prokuratury Okręgowej w Gliwicach z wnioskiem o przedstawienie informacji dotyczącej ustaleń Prokuratury w sprawie udziału nadawcy audycji (Spółki TVN SA) w wydarzeniach będących przedmiotem śledztwa”.

Dziennikarze portalu wPolityce.pl dotarli do szczegółów śledztwa ws. „urodzin” Adolfa Hitlera, które świętowano w maju 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Jak wynika z ich doniesień, organizatorzy „zabawy” mieli otrzymać zlecenie na jej przeprowadzenie oraz jeden warunek – zaprosić dziennikarkę TVN.

banner


Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej