Atak nożownika w Melbourne. Jedna osoba nie żyje

Napastnik zaatakował trzy osoby, jedna zmarła (fot. PAP/EPA/JAMES ROSS)

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne w wyniku ataku nożownika w australijskim Melbourne. Policja poinformowała, że atak miał podłoże terrorystyczne, a napastnik, pochodzący z Somalii, był znany służbom. W krótkim czasie po napaści Państwo Islamskie stwierdziło, że terrorysta należał do ich organizacji – poinformował Reuters.

Atak nożownika w restauracji. Burmistrz: kilka ofiar śmiertelnych, kilka rannych

W Moresnet-Chapelle we wschodniej Belgii nożownik zabił co najmniej dwie osoby, a kilka ranił – poinformowały lokalne władze i belgijskie media....

zobacz więcej

Napastnik zabił jedną osobę i dwie ranił. Wcześniej służby bezpieczeństwa zostały wezwane przez przechodniów w jednej z handlowych dzielnic do podejrzanie zachowującego się kierowcy, siedzącego w zaparkowanym samochodzie.

Napastnik postrzelony w klatkę piersiową w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie zmarł. Agencja AFP informuje, że w aucie zamachowca znaleziono butle z gazem.

2 listopada doszło do podobnego ataku nożownika w Londynie. Napastnik ranił wtedy dwie osoby. Napaść miała miejsce w pobliżu siedziby wytwórni muzycznej Sony w zachodniej części miasta. incydent nie miał charakteru terrorystycznego.

Miesiąc wcześniej uzbrojony w nóż i metalowy pręt mężczyzna zaatakował późnym wieczorem w Paryżu przypadkowych przechodniów. Według mediów rannych wtedy zostało siedem osób, w tym cztery poważnie. Napastnika ujęto.


banner

źródło:
Zobacz więcej