Wassermann po informacjach „Alarmu” nie wyklucza ponownego wezwania Tuska

Szefowa sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann nie wykluczyła ponownego wezwania przed komisję byłego premiera Donalda Tuska w związku z informacjami przedstawionymi w programie „Alarm”. Jej zdaniem w grę wchodzi także konfrontacja z udziałem Tuska.

Informator „Alarmu!”: Donald Tusk namawiał mnie do OLT Express

Historia opowiedziana przez rozmówcę programu „Alarm!” w zupełnie nowym świetle może stawiać byłego premiera Donalda Tuska i jego ówczesne...

zobacz więcej

Informator programu „Alarm”, przed laty wysoki rangą urzędnik publiczny, twierdzi, że były premier „namawiał go do OLT Express”, odmawia jednak podania swojej tożsamości. Mężczyzna twierdzi, że bałby się cokolwiek powiedzieć przed komisją śledczą, „znając Tuska i jego perfidną naturę”.

– Jest to nowy materiał dla komisji, ja muszę się zastanowić, jak pozyskamy ten materiał, a przede wszystkim dane tego świadka i będziemy analizować, czy da się go wezwać przed komisję – w ten sposób do informacji przedstawionych w programie „Alarm” odniosła się w rozmowie z TVP Info Małgorzata Wassermann.

Dopytywana, czy gdyby świadek potwierdził przed komisją, to, co powiedział TVP, Tusk zostanie ponownie wezwany przed komisję, Wassermann odpowiedziała: „Jeżeli świadek potwierdzi to przed komisją, jeżeli pozostały materiał to potwierdzi, myślę, że ponownie zostanie wezwany Donald Tusk, a być może nawet dojdzie do konfrontacji między tymi dwoma świadkami, bowiem wskazywałoby to na to, że Donald Tusk złożył przed komisją nieprawdziwe zeznania”.

– Komisja nie zakończyła prac, więc nie musi niczego wznawiać, jeżeli pozyskamy nowy materiał, a wszystko wskazuje, że tak będzie, to komisja przystąpi do weryfikacji tego materiału pod kątem nowych dowodów, jest to naturalne – powiedziała szefowa komisji Amber Gold.

– Ci świadkowie, którzy będą musieli być przesłuchani ponownie, będą przesłuchani, a być może skonfrontowani właśnie z tym nowym materiałem dowodowym – wyjaśniła Wassermann.

Siedem godzin przesłuchania. Donald Tusk przed komisją ds. afery Amber Gold [WIDEO]

Przesłuchanie byłego premiera, obecnie przewodniczącego Rady Europejskiej, przed komisją ds. zbadania afery Amber Gold trwało ponad siedem godzin....

zobacz więcej

Pytana, kiedy komisja będzie wnioskowała o udostępnienie danych osobowych informatora występującego w programie „Alarm”, Wassermann odpowiedziała: „jako przewodnicząca pewnie zwołam posiedzenie komisji na kolejnym posiedzeniu (Sejmu) i przegłosujemy ten wniosek dowodowy”.

– Przede wszystkim muszę się zorientować, na ile jest możliwość pozyskania danych osobowych tego świadka – zastrzegła szefowa komisji.

Według autorów materiału „historia opowiedziana przez rozmówcę programu »Alarm!« w zupełnie nowym świetle może stawiać byłego premiera Donalda Tuska i jego ówczesne zaangażowanie w sprawę niesławnych linii lotniczych OLT Express”.

Jak poinformowali autorzy programu, „materiał jest efektem kilku spotkań w ostatnich paru miesiącach, opublikowano go, mimo że jego główny narrator – przed paroma laty wysoki rangą urzędnik publiczny – nie wiedział, iż jest nagrywany, dlatego też nie ujawniono jego personaliów”.

„Ja uważam, że za okresu Platformy było wielkie bagno, wielkie g***o. Tak jak bym mógł Kaczyńskiemu powiedzieć, jak mnie Tusk namawiał do OLT, do tych linii, pan premier… To wie pan, takie g***a są, że normalnie rzygać mi się chce i na Platformę, i na wszystko – mówi informator.

Na pytanie, czy Tusk namawiał go osobiście, odpowiada: »Nie tak, żeby był nachalny, czy coś, ale sugestia jest, nie?«” – czytamy na portalu.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej