RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik KGP: Policjanci mają dość wypowiedzi pseudoekspertów

– Policjanci już mają dosyć takich wypowiedzi pseudokspertów, osób, które nagle są znawcami taktyki policyjnych działań. Znają się na polityce, to niech się tym zajmują, a policji niech dadzą spokojnie, dobrze pracować – powiedział w programie „Minęła 8” insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji. W ten sposób odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który powiedział, że być może policja nie daje gwarancji na zachowanie bezpieczeństwa podczas Marszu Niepodległości w Warszawie i stąd decyzja prezydent stolicy zakazująca marszu.

Sellin: Rząd zorganizował marsz na prośbę kombatantów

– Marsz organizowany jest przez polski rząd i polskie wojsko na prośbę kombatantów – poinformował wiceminister kultury Jarosław Sellin. To reakcja...

zobacz więcej

– Mam jedną prośbę do tych wszystkich polityków, pseudoekspertów, znawców, którzy wiedzą, jak policja ma działać, którzy dają nam porady, tłumaczą co policja powinna robić – niech oni po prostu siedzą cicho – powiedział Ciarka.

Rzecznik KGP podkreślił, że policjanci wiedzą co robić i społeczeństwo to docenia, czego dowodem jest fakt, że aż 74 proc. osób dobrze ocenia pracę policji. – Zostawmy to, co jest policyjną robotą – policjantom – zaapelował.

Wyjaśnił, że policja przygotowuje się do zabezpieczenia marszu, jak co roku korzystając ze wsparcia innych służb.

– Policja zabezpiecza. Zawsze wspierają nas inne służby. To są funkcjonariusze Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej; co roku przyjeżdżają wesprzeć kolegów z KSP również policjanci z innych garnizonów. I podobnie będzie to wyglądało w tym roku – wyjaśnił Ciarka.

Gość programu mówił też o osiągniętym w czwartek porozumieniu ministerstwa spraw wewnętrznych i związków zawodowych.

– Myślę, że autorytet ministra Joachima Brudzińskiego bardzo dużo odegrał. Jest bardzo ceniony przez związkowców jako partner do rozmów. Minister, któremu rzeczywiście zależy na tym, aby prowadzić w dobrym kierunku te negocjacje i zakończyły się pozytywnie – powiedział Ciarka.

Rzecznik KGP podkreślił, że według przewodniczącego związków zawodowych to najlepsze porozumienie, jakie udało się związkowcom wynegocjować od 1990 r.

banner


Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej