Szefowa MSZ Austrii odwołała wizytę w Rosji z powodu afery szpiegowskiej

Według rosyjskiej agencji TASS, władze austriackie nie zamierzają odwoływać swojego ambasadora z Rosji (FOT. Roland Schlager/Pool via Reuters)

Szefowa MSZ Austrii Karin Kneissl odwołała zaplanowaną na grudzień wizytę w Moskwie z powodu podejrzeń, że austriacki pułkownik przez wiele lat szpiegował na rzecz Rosji. W związku ze skandalem MSZ w Wiedniu podało, że wezwało rosyjskiego charge d'affaires.

Emerytowany wojskowy miał prowadzić działalność szpiegowską od lat 90. podczas czynnej służby. Według dziennika „Kronen Zeitung” miał za to otrzymać ok. 300 tys. euro.

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz oraz minister obrony Mario Kunasek potwierdzili, że prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Według rosyjskiej agencji TASS, Kurz poinformował, że władze austriackie nie zamierzają odwoływać swojego ambasadora z Rosji.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej