Wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Sadurskiego

Zdaniem prof. Majchrowskiego, Sadurski uporczywie narusza godność nauczyciela akademickiego i zasady etyki (fot. arch.PAP/EPA/NYEIN CHAN NAING )

Prof. Jan Majchrowski złożył do rektora Uniwersytetu Warszawskiego wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności dyscyplinarnej prof. Wojciecha Sadurskiego. W odpowiedzi kierujący Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych prof. Marek Wąsowicz złożył wniosek do rektora UE o wszczęcie wobec prof. Majchrowskiego postępowania dyscyplinarnego.

Warszawskie Dni Ateizmu; prof. Hartman „stracony”

Rekonstrukcją kaźni Kazimierza Łyszczyńskiego, siedemnastowiecznego autora traktatu przeczącego istnieniu Boga, zakończył się na Starówce Marsz...

zobacz więcej

Decyzja ta spowodowała, że prof. Majchrowski zdecydował się na upublicznienie swojego listu, który wcześniej wysłał do rektora UW. Tłumaczy w nim, że przyczyną złożenia przez niego wniosku były agresywne wypowiedzi prof. Sadurskiego w mediach wobec władz państwowych i osób, w tym pracowników UW, których uznał za swoich przeciwników.

Zdaniem prof. Majchrowskiego prof. Sadurski uporczywie narusza godność nauczyciela akademickiego a także zasady etyki. Z tego powodu prof. Majchrowski przyznał, że nie rekomenduje swoim studentom zajęć u prof. Sadurskiego.

Prof. Sadurski w obraźliwy sposób wypowiadał się na temat m.in. prezydenta i sędziów Sądu Najwyższego. Zgłosił także pomysł powołania Obywatelskiego Trybunału Stanu, który ma rozliczać polityków Prawa i Sprawiedliwości czy dziennikarzy, z którymi prof. Sadurski się nie zgadza.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej