RAPORT

Pogarda

30 budynków na świecie rozbłyśnie na biało-czerwono na 100-lecie niepodległości

Najnowsze

Popularne

– Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jeden z najwyższych budynków na świcie – powiedział w „Kwadransie politycznym” wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Prezydent: Pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego

– Bądźmy tego dnia rzeczywiście uśmiechnięci, pokażmy serdeczność. Liczę, że taki będzie 11 listopada w tym roku – wielkie, wspaniałe, absolutnie...

zobacz więcej

Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, mówił o światowych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że najbardziej widocznym przejawem święta będzie akcja podświetlania budynków i różnych ważnych miejsc na całym świecie na kolor biało-czerwony.

– Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jeden z najwyższych budynków na świcie – mówił wiceszef MSZ. Wyraził on nadzieję, że to pozwoli rozpropagować naszą radość na cały świat.

Szynkowski vel Sęk poinformował, że jego resort przygotował także akcję, w ramach której obcokrajowcy będą czytać depeszę dyplomatyczną marszałka Piłsudskiego z 16 listopada 1918 r., w której informował o powstaniu państwa polskiego. Przypomniał, że 16 listopada od 2009 r. jest dniem służby zagranicznej właśnie z tego powodu.

– To był ten symboliczny dzień, kiedy drogą dyplomatyczną poinformowano, że państwo polskie powstało – odzyskało niepodległość – mówił wiceszef resortu spraw zagranicznych.

banner
Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej