„We Włoszech nie ma nienawiści rasowej”. Salvini chwali wypowiedź polskiej aktorki

„Miło widzieć, że także w świecie filmu jest ktoś, kto używa zdrowego rozsądku”, napisał o Kasi Smutniak wicepremier Włoch (fot. Luca Carlino/NurPhoto via Getty Images)

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini pochwalił słowa aktorki Kasi Smutniak, mieszkającej od lat w tym kraju. W wywiadzie dla jednego z pism powiedziała ona, że kiedy jeszcze Polska nie należała do UE, została przyjęta we Włoszech „z otwartymi ramionami”.

Wicepremier Włoch: Szwecja zmienia się po latach „dzikiej imigracji”

Szwecja po latach „dzikiej imigracji” postanowiła się zmienić – tak wicepremier Włoch i lider prawicowej Ligi Matteo Salvini skomentował wynik...

zobacz więcej

Salvini napisał w czwartek na Twitterze: „Miło widzieć, że także w świecie filmu jest ktoś, kto używa zdrowego rozsądku”.

Tak skomentował zacytowane przez siebie na portalu społecznościowym słowa polskiej aktorki z wywiadu dla włoskiego tygodnika „Grazia”: „Tu żyję dalej jako cudzoziemka, ale kiedy odwiedzam moich rodziców, czuję się pod każdym względem Włoszką”.

– Mieszkałam w wielu krajach, uważam się trochę za Cygankę, ale jednego jestem pewna: we Włoszech nie ma nienawiści rasowej, choć niektórzy chcieliby przekonać nas do czegoś przeciwnego. Problemy, jeśli w ogóle, są inne – powiedziała polska gwiazda włoskiego kina.

– Tutaj zostałam przyjęta z otwartymi ramionami, kiedy Polska nie należała jeszcze do Unii Europejskiej, a ja żeby odnowić prawo pobytu musiałam stanąć w kolejce o 5 rano – dodała Smutniak, jedna z najpopularniejszych we Włoszech i często nagradzanych aktorek.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej