Poważna kolizja wojskowej fregaty. Statek został odholowany [WIDEO]

Tankowiec opuścił już terminal naftowy Equinor's Sture (fot. Scanpix/Marit Hommedal via REUTERS)

Norwegowie ewakuowali całą 137-osobową załogę z jednego z okrętów wojennych po tym, jak zderzył się on w okolicy fiordów z tankowcem.

Błąd autopilota. 13 sekund dzieliło pasażerów od śmierci

Samolot brytyjskiej linii Flybe ledwie uniknęła katastrofy, gdy przez błąd autopilota zaczęła gwałtownie spadać. W opublikowanym właśnie raporcie...

zobacz więcej

Osiem osób zostało lekko rannych podczas kolizji w Hjeltefjord niedaleko Bergen. Fregata KNM Helge Ingstad została niebezpiecznie uderzona przez inny statek. Według informacji mediów okręt wracał z ćwiczeń wojskowych NATO.

Tankowiec, Sola TS, który był sprawcą wypadku, został lekko uszkodzony i wiele wskazuje na to, że nie doszło do wycieku ropy. Incydent doprowadził do zamknięcia ważnego terminalu naftowego i instalacji gazowej.

Nie było od razu jasne, co spowodowało zderzenie.

Dwa statki zderzyły się ok. godz. 04:00 czasu lokalnego (03:00 GMT), podczas gdy fregata żeglowała w kierunku fiordów w celu szkolenia - informują urzędnicy. Tankowiec opuścił już terminal naftowy Equinor's Sture z ładunkiem ropy z Morza Północnego, donosi Agencja Reutera.Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej