Nowy projekt prawa. USA walczą z napływem nielegalnych imigrantów

Prezydent USA Donald Trump wysłał oddziały wojska, które mają strzec granicy (fot. REUTERS/Carlos Garcia Rawlins)

Imigranci, którzy nielegalnie dostaną się na terytorium Stanów Zjednoczonych przez granicę z Meksykiem, nie będą mogli ubiegać się o azyl – zakłada nowy projekt prawa imigracyjnego. Według Departamentów Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, powstrzymanie nielegalnych imigrantów leży w „narodowym interesie” USA.

Strzelanina w Kalifornii. Sprawca został zidentyfikowany

Sprawca strzelaniny w południowej Kalifornii, który zabił 12 osób, został zidentyfikowany. Media informują, że to 28-letni Ian Long, który został...

zobacz więcej

„Wprowadzając nowe przepisy zamierzamy skorzystać z przysługującego nam prawa danego przez Kongres, aby powstrzymać tych, którzy chcą pogwałcić obowiązujące w Stanach Zjednoczonych przepisy” – napisano w oświadczeniu.

Jest to odpowiedź amerykańskiej administracji na karawanę uchodźców, która 12 października wyruszyła z Hondurasu w stronę granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Po drodze dołączały do nich kolejne grupy. Obecnie pochód liczy ok. 5 tys. osób. Wcześniej prezydent USA Donald Trump wysłał oddziały wojska, które mają strzec granicy.

Organizacje broniące praw człowieka uważają projekt za niezgodny z prawem. Argumentują, że uchodźcy mają prawo ubiegać się o azyl, niezależnie od miejsca przekroczenia granicy.

Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej