„Rekord dla Niepodległej”. Dzieci zaśpiewają hymn

W śpiewaniu hymnu wezmą udział także przedszkola i placówki oświatowe (fot. Pexels)

W ponad 24 tys. szkół o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewają cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W śpiewaniu hymnu wezmą udział także przedszkola i placówki oświatowe.

Wp.pl publikuje artykuł o działaniach policji przed marszem. KSP: To fake news

Brak awansu i kilkaset złotych pensji mniej albo postępowanie służbowe – tak zdaniem Wirtualnej Polski zwierzchnicy mają szantażować policjantów...

zobacz więcej

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Minister edukacji Anna Zalewska zaśpiewa hymn z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

„Marzeniem byłoby, żeby wszystkie 27 tys. szkół zgłosiło się do bicia „Rekordu dla Niepodległej” – mówiła zachęcając do wzięcia udziału w akcji minister.

Piotr Wasilewski przewodniczący Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, zaznaczał, że śpiewanie hymnu to niejedyna akcja, w jaką angażują się uczniowie, by świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Robią sobie również m. in. zdjęcia z tablicami z napisem „Kocham Polskę”, a potem dzielą się nimi na portalach społecznościowych.

W akcję śpiewania hymnu włączyło się także 75 szkół polonijnych.

Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej