Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kłopoty z klapami samolotu PLL LOT. Maszyna została zawrócona

Samolot bezpiecznie wylądował w Warszawie (fot. Wiki/Anna Zvereva)

Z powodu problemów z otwarciem klap pilot samolotu bombardier q400, lecącego do Krakowa, zdecydował się o powrocie na Lotnisko Chopina – oświadczył Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT. Maszyna bezpiecznie wylądowała w czwartek po godz. 18.

Polskie bombardiery dwa razy zawracały na Lotnisko Chopina. „Czerwone kontrolki i dym w kabinie”

Samolot PLL LOT bombardier Q400 lecący we wtorek z Warszawy do Kluż-Napoka w Rumunii zawrócił na Lotnisko Chopina – poinformował Konrad Majszyk z...

zobacz więcej

Samolot wystartował z Warszawy o godz. 17.10. – W okolicach Krakowa pilot podjął decyzję o powrocie na Lotnisko Chopina w Warszawie. Powodem był problem z otwarciem klap. Problem nie dotyczył podwozia, tylko elementu mechanizacji skrzydła – wyjaśnił Majszyk.

Przedstawiciel LOT-u dodał, że maszyna bezpiecznie wylądowała na stołecznym lotnisku po godz. 18, a lądowanie odbyło się w asyście służb lotniskowych, czyli zgodnie z procedurą obowiązującą w takich przypadkach.

Na pokładzie samolotu było 73 pasażerów i cztery osoby załogi.

W październiku z powodu problemów dwa Bombardiery Q400 musiały po wystartowaniu wracać na Lotnisko Chopina. W jednym przypadku zgłoszono problemy z podwoziem, w drugim – zadymienie w kabinie.Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej