Silny wstrząs na śląsku. Internauci alarmują

Podszybie na poziomie 1050. W kopalni Budryk (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

Silny wstrząs na Śląsku. Internauci informują nas, że wstrząs był odczuwalny m. in. w Gliwicach, Żorach, Tychach, Jastrzębiu-Zdroju i Knurowie. Zarejestrowano go w kopalni KWK Budryk.

Silny wstrząs w kopalni Bobrek-Piekary na Śląsku

Do silnego wstrząsu doszło po południu w kopalni Bobrek-Piekary – odczuli go mieszkańcy wielu miejscowości na Górnym Śląsku. Według kopalni, nikomu...

zobacz więcej

Silny wstrząs odczuli w czwartek wieczorem mieszkańcy znacznej części Górnego Śląska. Przedstawiciele spółek węglowych zapewniają, że nie mają informacji o szkodach pod ziemią. Strażacy otrzymali kilkanaście zgłoszeń o niewielkich uszkodzeniach budynków.


Jak wynika z danych Europejskiego Centrum Sejsmologicznego (European-Mediterranean Seismological Centre - EMSC) magnituda wstrząsu odnotowanego o godzinie 20.23 na terenie woj. śląskiego wyniosła 4.0 (oznacza to 4.0 stopnia w tzw. skali Richtera).

Rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer oceniła, że wstrząs w rejonie działania koncernu nie był silnie odczuwany pod ziemią. Chociaż dyspozytorzy profilaktycznie wycofali część załóg. Według przekazanych informacji wstrząs odczuwalny był w Kopalni Węgla Kamiennego Budryk.

Internauci informują nas o kolejnych miejscach, gdzie wstrząs był odczuwalny. 

 „Potężne tąpnięcie w Jastrzębiu Zdroju w kopalni Zofiówka, aż całe miasto się trzęsło” – pisze Natalia. 

„Tąpniecie na Śląsku odczuwalne w Rybniku i w Żorach” – informuje jeden z internautów. 

 „Zatrzęsło na obrębie Jastrzębia-Zdroju, Orzesza, Rybnika i Knurowa” – dodaje Kamil. 

„Bardzo silny wstrząs od Zabrza aż po Rybnik” – zgłasza kolejny internauta. 

źródło:
Zobacz więcej