Rzym: Uroczysta msza święta z okazji stulecia niepodległości Polski

Wnętrze bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie (fot. arch. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

W Rzymie w bazylice Matki Bożej Większej została odprawiona uroczysta msza święta z okazji stulecia niepodległości Polski. Odprawił ją watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Obchody 100-lecia niepodległości Polski. Tysiące wydarzeń w całym kraju

Wspólne śpiewanie hymnu, „Koncert dla Niepodległej” na stadionie PGE Narodowy oraz Festiwal „Niepodległa” - to niektóre propozycje MKiDN i Biura...

zobacz więcej

Msza została odprawiona z inicjatywy polskiej ambasady przy Watykanie. Przybyli licznie przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i Polacy mieszkający w Rzymie.

Kardynał Parolin w homilii podkreślił, że Polacy sto lat temu odbudowując ojczyznę mogli odwołać się chlubnej przeszłości.

– Chciałbym wymienić Konstytucję 3 Maja, uważaną za pierwszą nowoczesną konstytucję Europy. Była dobrem służącym społeczności międzynarodowej i ludzkości”.

Kardynał przekazał również życzenia od papieża Franciszka przypominając, że Polska dała Kościołowi powszechnemu świętego Jana Pawła II. Wspomniał, że to z Polski dzięki św. Faustynie Kowalskiej została rozpowszechniona wśród wiernych na całym świecie idea Miłosierdzia Bożego.


banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej