Opiekunka z MOPS-u miała bić 80-latkę. Nie przyznaje się do winy

Pracownica MOPS-u nie przyznaje się do winy (fot. YouTube)

Była pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie, która miała bić i upokarzać 80-letnią niewidomą podopieczną, nie przyznaje się do winy. Gnieźnieńska prokuratura postawiła jej zarzut znęcania się nad osobą nieporadną.

Opiekunka z MOPS-u znęcała się nad schorowaną emerytką. Szokujące nagranie z Gniezna

80-letnia pani Irena z Gniezna przez ostatnie dwa miesiące była prawdopodobnie bita i poniżana przez opiekunkę z miejskiego ośrodka pomocy...

zobacz więcej

Karina G. została zatrzymana po tym, jak powiadomiła prokuraturę o miejscu swojego pobytu. Usłyszała zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan zdrowia i wiek. Grozi jej osiem lat więzienia.

Sprawa wyszła na jaw dzięki nagraniu z ukrytej kamery zainstalowanej przez rodzinę 80-latki. Na nagraniu widać, jak opiekunka wielokrotnie uderza podopieczną i na nią krzyczy. Karina G. straciła pracę, a kontrolę w ośrodku wszczął wojewoda; sprawą zajęła się też prokuratura.

Po ujawnieniu sprawy przez kilka dni trwały poszukiwania byłej pracownicy MOPS-u. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, kobieta nie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia; śledczy nie podają bliższych szczegółów.

Autystyczny 5-latek skrępowany podczas szkolnych zajęć

Rodzice 5-letniego chłopca cierpiącego na autyzm oskarżyli jedną ze szkół specjalnych w Irlandii Północnej o niedbalstwo i naruszenie obowiązków po...

zobacz więcej

– Kobieta powiedziała, że po tym, jak we wtorek w telewizji ukazał się materiał o sprawie, zaczęła otrzymywać groźby. Obawiała się o swoje życie i zdrowie, dlatego się ukrywała. Jej intencją nie było jednak ukrywanie się przed organami ścigania – powiedział prok. Smętkowski.

Dodał, że w sprawie zbierany jest materiał dowodowy, przesłuchani zostali świadkowie. Z dotychczasowych ustaleń nie wynika, by ta wieloletnia pracownica MOPS-u znęcała się w podobny sposób także nad innymi podopiecznymi.

Wobec Kariny G. zastosowano dozór policji, zakaz zbliżania się do pokrzywedzonej i kontaktowania się z nią i zakaz wykonywania zawodu opiekunki.

banner

źródło:

Zobacz więcej