Prezydent: Pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego

– Bądźmy tego dnia rzeczywiście uśmiechnięci, pokażmy serdeczność. Liczę, że taki będzie 11 listopada w tym roku – wielkie, wspaniałe, absolutnie wspólne święto - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego.

Premier apeluje do wszystkich partii i ugrupowań: Pójdźmy razem

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w liście do liderów oraz sympatyków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw o wspólne uczczenie 100....

zobacz więcej

– Bądźmy tego dnia rzeczywiście uśmiechnięci, pokażmy serdeczność. Spróbujmy, bo jestem przekonany, że potrafimy to zrobić. Na to liczę, że taki właśnie będzie ten 11 listopada w tym roku - wielkie, wspaniałe, absolutnie wspólne święto. Pod biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla każdego – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Wyraził przekonanie, że 11 listopada „jedynymi barwami, które powinny wtedy nas spajać, powinny być barwy biało-czerwone, (żeby) nie mieszać do tego niczego innego, a zwłaszcza, czegoś, co mogłoby oburzyć kogoś, co mogłoby kogoś zranić, słów, które są źle odbierane”.

– Powstrzymajcie się proszę państwa od tego, nawet jeśli ktoś ma taki ostry temperament – dodał Andrzej Duda.


Prezydent: W południe 11 listopada zaśpiewajmy razem hymn Niepodległej!Prezydent: W najbliższą niedzielę spotkajmy się pod biało-czerwonymi flagami

Apel premiera

Wcześniej także premier Mateusz Morawiecki skierował apel do liderów oraz sympatyków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw o wspólne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Niezależnie od przekonań i politycznych poglądów spotkajmy się 11 listopada 2018 roku o godzinie 15.00 przy Rondzie im. Romana Dmowskiego w Warszawie na Marszu Państwowym w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości i przemaszerujmy razem na chwałę Niepodległej” – napisał premier.Premier apeluje o wspólne uczczenie 100. rocznicy niepodległościZłóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej