Pijana fotoreporterka „GW” miała zaatakować policjanta. Usłyszała zarzuty

Bohaterką pijackiej zadymy okazała się wielokrotnie nagradzana fotoreporterka (fot. Pixabay/SplitShire)

Wielokrotnie nagradzana fotoreporterka trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” Renata D. miała „naruszyć nietykalność policjanta”. Do zdarzenia doszło, gdy mundurowi próbowali zatrzymać jej awanturujących się, również pijanych, kolegów.

Sąd: dziennikarz Piotr N. winny spowodowania wypadku

Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał dziennikarza Piotra N. za spowodowanie wypadku drogowego w październiku 2017 r. Mężczyzna ma zapłacić 6 tys. zł...

zobacz więcej

– Dziwię się, że pan te informacje ma. Nie chcę na ten temat z panem rozmawiać. To nie jest temat na rozmowy z dziennikarzami – miała powiedzieć Renata D. dziennikarzowi portalu wpolityce.pl, który ujawnił, że bohaterką awantury jest współpracowniczka „Gazety Wyborczej”.

Do burdy doszło wrześniowej nocy w Gdańsku. Jak informuje policja – która samo zdarzenie ujawniła, nie podając jednak, kim są uczestnicy – mundurowi otrzymali wezwanie w sprawie uszkodzenia taksówki przez grupę osób.

Według świadków 35-letnia Renata D. i jej dwaj koledzy w wieku 36 i 24 lat chcieli wsiąść do taksówki, jednak kierowca nie zgodził się na przejazd z powodu nietrzeźwości niedoszłych pasażerów i ich zachowania.

Ci wówczas zaczęli kopać w samochód i chodzić po nim, powodując, jak czytamy w policyjnym komunikacie, „m.in. wgniecenia karoserii, zarysowania zderzaka, reflektora”, które to straty pokrzywdzony wycenił na 5 tys. zł.

Po przyjeździe policji pijacy skierowali swoją agresję również ku funkcjonariuszom. Z tego powodu policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Renata D. miała wtedy odepchnąć jednego z interweniujących mundurowych. Teraz usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat, za naruszenie nietykalności cielesnej – do trzech. Renata D. będzie odpowiadać także za wprowadzenie policjantów w błąd co do swojej tożsamości; za to wykroczenie może jej grozić grzywna.

Renata D., jak wynika z informacji na jej stronie internetowej, jest laureatką ponad 20 nagród, wydała kilkanaście albumów, a jej zdjęcia, oprócz „Gazety Wyborczej”, publikowały m.in. „Newsweek Polska”, „Polityka”, „Wprost” i „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta Polska” i „Press”.

banner


Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej