RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowi prezenterzy chińskiej telewizji to ... sztuczna inteligencja

Pierwszy raz w historii prezenter wygenerowany komputerowo zapowiadał wiadomości (fot. New China TV)
Pierwszy raz w historii prezenter wygenerowany komputerowo zapowiadał wiadomości (fot. New China TV)

Przełom w chińskich mediach. Po raz pierwszy w historii wiadomości w telewizji państwowej Xinhua zapowiadali prezenterzy, których twarze i głosy zostały wygenerowane komputerowo.

Sztuczna inteligencja może doprowadzić do zagłady ludzkości

Roboty wyposażone w systemy sztucznej inteligencji (AI) mogą doprowadzić do wybuchu przerażającego, globalnego konfliktu jądrowego – ostrzega...

zobacz więcej

Do stworzenia nowych prezenterów użyto sylwetek pracowników agencji. Oparta na sztucznej inteligencji technologia DeepFake pozwala na wygenerowanie wideo twarzy oraz ciała wybranych osób.

Nowy projekt zakłada stworzenie prezenterów, którzy dzięki nowej technologii będą bez przerwy prowadzić serwisy informacyjne. Co więcej, będzie się to odbywało w kilku językach.

Na ich słowa składają się wcześniej napisane teksty, które zostają przetworzone przez syntezator mowy. Ich wizerunek i głos to kopie pracowników stacji. 


 O technologii DeepFeek głośno było, kiedy redakcja BuzzFeed News opublikowała nagranie, na którym Donald Trump jest obrażany przed byłego prezydenta Baracka Obamę. Jak się później okazało, postać i głos Obamy zostały sztucznie wygenerowane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej