Wp.pl publikuje artykuł o działaniach policji przed marszem. KSP: To fake news

Sprawą zajmie się prokuratura (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Brak awansu i kilkaset złotych pensji mniej albo postępowanie służbowe – tak zdaniem Wirtualnej Polski zwierzchnicy mają szantażować policjantów chcących w ramach protestu iść na zwolnienie lekarskie. Policja przekonuje, że rewelacje portalu to fake news.

Protest policjantów. Masowo idą na L4

Protest policjantów narzekających m.in. na niskie zarobki zaostrza się. Coraz więcej funkcjonariuszy idzie na zwolnienie lekarskie i urlopy. „Nikt...

zobacz więcej

W artykule WP dowodzi, że szefowie stołecznej policji mają duży problem ze ściągnięciem do pracy funkcjonariuszy gotowych służyć przy zabezpieczeniu Marszu Niepodległości. Mundurowi mają masowo iść na L4.

Portal przedstawił rzekomy zapis rozmowy w komunikatorze WhatsApp, w którym dowódca jednego z plutonów Oddziału Prewencji w Warszawie ma straszyć m.in. postępowaniami wobec policjantów idących na zwolnienie lekarskie.

Komenda Stołeczna Policji odniosła się do artykułu, przekonując, że to fake news. „Zawiera odniesienia do nieprawdziwych, celowo spreparowanych informacji i wprowadza w błąd opinię publiczną” – oświadczono.

„Screen z rozmowy na WhatsApp'ie nie jest zapisem rozmowy z prawdziwym dowódcą jednego z plutonów Oddziału Prewencji w Warszawie. To fake news. W czasie, gdy rzekoma rozmowa miała mieć miejsce, policjant ten prowadził zajęcia dla innych funkcjonariuszy” – napisano na Twitterze.

Zaznaczono również, że w sprawie tej zostało złożone zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o popełnieniu przestępstwa dotyczącego zniesławienia i podawania się za funkcjonariusza publicznego. Grozi za to do roku pozbawienia wolności.

Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej