Nowe fakty ws. „urodzin Hitlera”: reporter TVN miał zachęcać do przestępstwa

Wydarzenie miało szybko zmienić się w alkoholową libację (fot. Pixabay/Migawka)

„Urodziny Hitlera”, organizowane w kwietniu 2017 r. w lesie pod Wodzisławiem Śląskim, miały formę alkoholowej libacji, w której uczestniczyli reporterzy TVN. Jeden z autorów materiału miał namawiać uczestników wydarzenia do popełnienia przestępstwa przeciw uchodźcom – podaje portal wpolityce.pl

Mazurek pyta, czy TVN zapłacił za „urodziny Hitlera”. Redakcja zaprzecza

Chciałabym publicznie zapytać, czy TVN zapłacił za zorganizowanie materiału o obchodach „urodzin Hitlera”, czy ludzie nagłośniający ten temat byli...

zobacz więcej

Portal dotarł do zeznań Mateusza S., z których wynika, że wydarzenie szybko zmieniło się w „ordynarne pijaństwo”, a reporterzy TVN starali się uzyskać od uczestników imprezy kompromitujące deklaracje. M.in. dziennikarz Piotr Wacowski miał stanąć na drzewie i wykonywać gest nazistowskiego pozdrowienia.

Z zeznań uczestnika imprezy Adama B. ma wynikać, że reporter podjudzał go do zachowań kryminalnych.

Prokuratorzy przeanalizowali korespondencję między jednym z uczestników wydarzenia Mateuszem M. a Anną Sobolewską. Jej adres mailowy miał być powiązany z profilem na Facebooku, z którego kontaktowano się z oskarżonym.

Z ustaleń portalu wynika, że śledczy podchodzili sceptycznie do zeznań Mateusza S., ale ich dochodzenie potwierdziło część z nich.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej