Ujęto jednego z najbardziej poszukiwanych w USA bossów narkotykowych

W ujęciu gangstera brało udział 20 jednostek służb mundurowych (fot. FB/Noticieros Televisa)

Meksykańskie siły federalne po wieloletnich próbach zatrzymały jednego z najniebezpieczniejszych bossów narkotykowych Angela Humberto Chaveza Gasteluma i jego syna. Jego nazwisko jest jednym z pierwszych na liście przestępców poszukiwanych przez policję amerykańską.

128-latek ma się stawić w sądzie. Temida wzywa

Sąd Rejonowy w Koninie wzywa zaginionego mężczyznę do zgłoszenia się; w przeciwnym wypadku zostanie on uznany za zmarłego. Zaginiony urodził się w...

zobacz więcej

W operacji ujęcia Chaveza wzięli udział członkowie meksykańskiej policji federalnej i agenci Prokuratury Generalnej. Otoczyli w nocy znaną restaurację Mochomo's w mieście Queretaro, w której szef gangu przebywał wraz z synem i członkami swej ochrony.

Meksykańskie media opisując operację aresztowania dobrze strzeżonego gangstera podały, że wzięło w niej udział „20 jednostek różnych formacji policyjnych i militarnych”. Zamknęły one fragment głównego bulwaru w Queretaro, gdzie znajduje się restauracja. Chavez i jego syn przebywali tam z pięcioma innymi członkami gangu.

Boss narkotykowy zostanie na podstawie listu gończego wydany władzom amerykańskim. W USA był ścigany jako szef gangu odpowiedzialnego za dystrybucję narkotyków na wielką skalę oraz za co najmniej dwa morderstwa.
banner

źródło:

Zobacz więcej