Mazurek pyta, czy TVN zapłacił za „urodziny Hitlera”. Redakcja zaprzecza

Chciałabym publicznie zapytać, czy TVN zapłacił za zorganizowanie materiału o obchodach „urodzin Hitlera”, czy ludzie nagłośniający ten temat byli świadomi szkód, jakie wyrządzali Polsce i Polakom – powiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Redakcja „Superwizjera” zaprzecza doniesieniom portalu wPolityce.pl i rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie.

„Urodziny Hitlera”: Analizy ABW uprawdopodobniają przyjęcie przez S. pieniędzy

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wstępnie zweryfikowała podawaną w śledztwie przez jednego z podejrzanych o zorganizowanie „urodzin Hitlera” w...

zobacz więcej

Portal wPolityce.pl napisał o kulisach śledztwa związanego z wyemitowanym w styczniu przez „Superwizjer” TVN materiałem ukazującym „obchody urodzin Adolfa Hitlera”. Z zeznań organizatora „urodzin” Mateusza S., do których dotarł portal, wynika, że cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi 20 tys. zł.

Zleceniodawcy postawili warunek, by na „urodziny” zaprosić Annę Sokołowską – według portalu to w rzeczywistości dziennikarka „Superwizjera” i współautorka reportażu Anna Sobolewska.

Do doniesień portalu odniosła się rzeczniczka PiS mówiąc, że „w tle pojawia się pytanie o intencje tego programu, który został wyemitowany przez TVN”.

– Chciałabym publicznie zapytać, czy TVN zapłacił za zorganizowanie tego materiału, czy ludzie nagłośniający ten temat, manipulując przy nim przy okazji, byli świadomi szkód jakie wyrządzali Polsce i Polakom; kto podejmował decyzję o emisji tego programu. A przede wszystkim, dlaczego ten program został wyemitowany po siedmiu miesiącach, kiedy mieliśmy kryzys w relacjach polsko-izraelskich i jakie jest dziś stanowisko TVN-u, kiedy na jaw wychodzą te szokujące fakty – pytała Beata Mazurek.

Przypomniała, że minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro potwierdził, że jednym z badanych wątków śledztwa ws. „urodzin Hitlera” jest sprokurowanie tego zdarzenia za pieniądze.

– Potwierdzam, że prowadzony jest jeden z wątków tego postępowania, związany z okolicznościami sprokurowania tego zdarzenia za pieniądze. Za określoną kwotę, która uzyskał główny organizator tej imprezy – mówił minister.

Min. Ziobro o śledztwie ws. „urodzin Hitlera”: Wydarzenie mogło być prokurowane za pieniądze

– Zebrane w sprawie dowody wskazują na możliwą wersję związaną z prokurowaniem tego wydarzenia za pieniądze, która była warunkowana przez określone...

zobacz więcej

Do sprawy odniosła się redakcja programu „Superwizjer”, która zaprzecza doniesieniom portalu wPolityce.pl.

„Kategorycznie zaprzeczamy, aby jakikolwiek członek ekipy TVN biorącej udział w realizacji reportażu »Polscy neonaziści« przekazał jakiekolwiek pieniądze Mateuszowi S. ps. Sitas lub komukolwiek, kto brał udział w organizacji urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego” – napisała w oświadczeniu redakcja programu.

Redakcja uważa, że „powielanie takich informacji narusza dobra osobiste autorów reportażu oraz stacji TVN”. Rozważa podjęcie kroków prawnych. Mateusz S. ps. Sitas, według „Superwizjera”, „mógł składać wyjaśnienia, w trakcie których mógł dowolnie formułować linię obrony, mówiąc wprost mógł kłamać w swojej obronie”.

O sprawie pierwszy poinformował portal wPolityce.pl. Powołał się na zeznania Mateusza S., opisanego przez portal jako organizatora rodzin Adolfa Hitlera. Twierdzi on, że cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i zapłacono za nią organizatorowi 20 tys. zł.

„Wiele wskazuje na to, że grupa przebierańców z lasu pod Wodzisławiem Śląskim to w rzeczywistości opłaceni statyści” – pisze wPolityce.pl.

Wątek potencjalnego zleceniodawcy materiału o urodzinach Adolfa Hitlera sprawdza prokuratura – poinformował dziś na konferencji prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej