RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ujęto jednego z najbardziej poszukiwanych w USA bossów narkotykowych

W ujęciu gangstera brało udział 20 jednostek służb mundurowych (fot. FB/Noticieros Televisa)
W ujęciu gangstera brało udział 20 jednostek służb mundurowych (fot. FB/Noticieros Televisa)

Meksykańskie siły federalne po wieloletnich próbach zatrzymały jednego z najniebezpieczniejszych bossów narkotykowych Angela Humberto Chaveza Gasteluma i jego syna. Jego nazwisko jest jednym z pierwszych na liście przestępców poszukiwanych przez policję amerykańską.

128-latek ma się stawić w sądzie. Temida wzywa

Sąd Rejonowy w Koninie wzywa zaginionego mężczyznę do zgłoszenia się; w przeciwnym wypadku zostanie on uznany za zmarłego. Zaginiony urodził się w...

zobacz więcej

W operacji ujęcia Chaveza wzięli udział członkowie meksykańskiej policji federalnej i agenci Prokuratury Generalnej. Otoczyli w nocy znaną restaurację Mochomo's w mieście Queretaro, w której szef gangu przebywał wraz z synem i członkami swej ochrony.

Meksykańskie media opisując operację aresztowania dobrze strzeżonego gangstera podały, że wzięło w niej udział „20 jednostek różnych formacji policyjnych i militarnych”. Zamknęły one fragment głównego bulwaru w Queretaro, gdzie znajduje się restauracja. Chavez i jego syn przebywali tam z pięcioma innymi członkami gangu.

Boss narkotykowy zostanie na podstawie listu gończego wydany władzom amerykańskim. W USA był ścigany jako szef gangu odpowiedzialnego za dystrybucję narkotyków na wielką skalę oraz za co najmniej dwa morderstwa.
banner

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej