Strzelanina w Kalifornii. Sprawca został zidentyfikowany

Oficjalnie potwierdzono, że śmierć poniosło 13 osób (fot. PAP/EPA/MIKE NELSON)

Sprawca strzelaniny w południowej Kalifornii, który zabił 12 osób, został zidentyfikowany. Media informują, że to 28-letni Ian Long, który został znaleziony martwy na miejscu tragedii. – Prawdopodobnie popełnił samobójstwo – oświadczył szeryf Geoff Dean.

Strzelanina na turnieju gier komputerowych. Wstrząsające nagranie [AUDIO]

Napastnik, który otworzył ogień do uczestników turnieju gier wideo w Jacksonville, na Florydzie, zabił dwie osoby zanim popełnił samobójstwo. 11...

zobacz więcej

Long wtargnął w nocy ze środy na czwartek do baru „Borderline” w mieście Thousand Oaks i użył najprawdopodobniej granatu dymnego, a następnie zaczął strzelać na oślep do zebranych tam gości, głównie studentów.

Wśród ofiar jest też pierwszy policjant, który odpowiedział na wezwanie i wszedł do baru. Sierżant zmarł w szpitalu. Gdy na miejsce przyjechał następnie taktyczny oddział policji SWAT, w barze było już 13 ofiar strzelaniny, w tym jej sprawca.

Przedmiotem śledztwa są teraz motywy Longa – poinformowały lokalne władze w Thousand Oaks.

Była to najtragiczniejsza strzelanina w USA od masakry w liceum w Parkland na Florydzie dziewięć miesięcy wcześniej, w której zginęło 17 uczniów. Niespełna dwa tygodnie przed atakiem w Thousand Oaks doszło do masakry w synagodze w Pittsburghu, w której napastnik zastrzelił 11 osób.

W Thousand Oaks, mieście liczącym około 130 tysięcy mieszkańców i leżącym około 60 km od Los Angeles, niezmiernie rzadko dochodzi przestępstw – zwraca uwagę agencja AP.

Prezydent Donald Trump pogratulował na Twitterze policji za szybką reakcję i przyjazd na miejsce strzelaniny już w trzy minuty po tym jak padły pierwsze strzały.

Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej