27 zabitych podczas buntu więźniów w Tadżykistanie

Więzienie znajduje się w drugim co do wielkości mieście kraju, położonym na północy Chodżencie (fot. Shutterstock/Golub Oleksii)

Tadżykistanie 27 osób zginęło i sześć zostało rannych podczas buntu więźniów, który wybuchł w jednym z zakładów karnych o zaostrzonym rygorze. Wśród zabitych jest dwóch strażników, a ranni to również członkowie personelu więziennego.

Krwawy bunt w więzieniu. Nie żyją policjanci, którzy wpadli w pułapkę

Siedmiu strażników więziennych poniosło śmierć podczas buntu, jaki wybuchł w niedzielę w więzieniu La Toma w stanie Veracruz położonym nad Zatoką...

zobacz więcej

Więzienie, w którym zbuntowali się osadzeni, znajduje się w drugim co do wielkości mieście kraju, położonym na północy Chodżencie.

Jak wynika z doniesień radiowych, wstępne dochodzenie w sprawie wydarzeń ustaliło, że jeden z więźniów wyrwał broń strażnikowi i zaatakował członków straży więziennej. Do wszczętego przezeń buntu, jak wynika z tych relacji, mieli przyłączyć się inni więźniowie, którzy przejęli jeden z więziennych bloków.

Sytuację opanowali przybyli na miejsce wydarzeń członkowie specjalnej jednostki antyterrorystycznej. Niektórym uczestnikom buntu udało się zbiec.

Władze Tadżykistanu nie informowały oficjalnie o buncie i masakrze w więzieniu.

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100


banner

źródło:

Zobacz więcej