„Konstytucja” zniknęła z gmachu Sądu Najwyższego

Kilkumetrowej wysokości baner z napisem „konstytucja”, który przez miesiąc wisiał na gmachu Sądu Najwyższego przy pl. Krasińskich w Warszawie, został zdjęty. Prawdopodobnie usunęły go osoby z Komitetu Obrony Demokracji. Najprawdopodobniej działacze KOD w miejsce starego powieszą nowy baner.

„Dekomunizacja”. „Tygodnik Solidarność” odpowiada na napis na gmachu SN

„Tygodnik Solidarność” odpowiada na napis „konstytucja”, który środowiska tzw. totalnej opozycji zawiesiły na gmachu Sądu Najwyższego....

zobacz więcej

Wielki baner wisiał na gmachu SN przez miesiąc. Na początku października działacze KOD i Obywateli RP po uzyskaniu zgody dyrekcji SN wywiesili wielki transparent, kojarzony ze sprzeciwem wobec reformy sądownictwa i skrajną opozycją.

– Ten znak, to słowo jest niewinne, jest politycznie obojętne, jest politycznie bezbarwne. Jesteśmy przed sądem, ten sąd broni sprawiedliwości. Sprawiedliwość jest bezpartyjna, sprawiedliwość nie może zależeć od chwilowych koniunktur politycznych – mówił wówczas lider Obywateli RP Paweł Kasprzak.

Podczas briefingu prasowego wskazywał, że Sad Najwyższy „dzięki odpowiedzialnej postawie” swoich sędziów trwa jako „niezawisła władza sądownicza wciąż demokratycznej RP”.

– Kierownictwo sądu wyraziło zgodę na wywieszenie tego banera, właśnie dokładnie tego. To wcale nie oznacza, że kierownictwo będzie się zgadzać na wszelkie inne hasła, choćby takie obojętne czy niezabarwione polityczne – mówił wtedy rzecznik SN sędzia Michał Laskowski.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej