Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wrocławski sąd uchylił decyzję Dutkiewicza. Marsz jednak się odbędzie

Marsz Narodowego Odrodzenia Polski we Wrocławiu w 2017 roku (fot. arch.PAP/Aleksander Koźmiński)

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił w czwartek zakaz organizacji Marszu Polski Niepodległej, który wydał we wtorek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Marsz organizowany przez środowiska narodowe ma przejść w niedzielę przez centrum stolicy Dolnego Śląska.

„Prezydent Warszawy nie prowadziła rozmów z KSP ws. zakazu Marszu Niepodległości”

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie prowadziła żadnych rozmów z Komendantem Stołecznym Policji odnośnie zakazu Marszu Niepodległości w...

zobacz więcej

Decyzja sądu zapadła na niejawnym posiedzeniu, bez udziału stron. Sąd uwzględnił odwołanie i uchylił decyzję prezydenta miasta Wrocławia o zakazie marszu – podało w czwartek biuro prasowe Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

We wtorek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakazał marszu organizowanego przez środowiska narodowe, w tym przez byłego księdza Jacka Międlara oraz Piotra Rybaka, który został prawomocnie skazany za spalenie w 2015 r. na wrocławskim rynku kukły symbolizującej Żyda. Decyzja o wydaniu zakazu marszu, jak podkreślił Dutkiewicz, została podjęta wspólnie z prezydentem-elektem Jackiem Sutrykiem.

Jak mówił Dutkiewicz, decyzja zapadła po uzyskaniu opinii od policji, że „istnieje zagrożenie bezpieczeństwa związane z tą manifestacją”. Dodał, że opinia ta była formalną przesłanką do wydania zakazu organizacji tzw. Marszu Polski Niepodległej.

Od decyzji prezydenta Wrocławia odwołali się do sądu organizatorzy marszu.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej