Prokuratura: Decyzja o umorzeniu postępowania ws. Michała Tuska zapadła w 2013 roku

Michał Tusk (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Nieprawdziwe są sugestie, że w ostatnim okresie Prokuratura Okręgowa w Łodzi podejmowała decyzję o umorzeniu postępowania, w którym badana byłaby kwestia ewentualnej odpowiedzialności karnej syna byłego premiera – poinformował w czwartek rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania. Zaznaczył, że zapadła ona w 2013 r.

„Państwo z dykty i paździerza”. Raport komisji ds. Amber Gold coraz bliżej

Raport komisji śledczej ds. Amber Gold powinien być gotowy na przełomie roku – zapowiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” wiceprzewodniczący...

zobacz więcej

W ten sposób odniósł się do tekstu opublikowanego w środę w „Rzeczpospolitej”. Można przeczytać w nim, że Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła sprawę przekazywania przez Michała Tuska tajemnic dotyczących przewoźników lotniczych Marcinowi P. – twórcy Amber Gold.

„W sposób nieprawdziwy sugerowała ona (publikacja gazety), jakoby decyzja o umorzeniu postępowania, w którym badana była kwestia ewentualnej odpowiedzialności karnej syna byłego premiera, podjęta została w ostatnim okresie. Faktycznie natomiast postępowanie umorzone zostało w dniu 28 lutego 2013 roku” – poinformował rzecznik.

Prok. Kopania wskazał, że zarówno tytuł, jak i treść publikacji „Rzeczpospolitej” jednoznacznie sugerują, jakoby prowadzone było inne jeszcze postępowanie przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi o zbliżonej tematyce, zakończone podjętą w ostatnim okresie decyzją o umorzeniu, co – jak podkreślił rzecznik – nie znajduje potwierdzenia w faktach.

Dodał, że opisaną w gazecie sprawę śledczy badali w postępowaniu prowadzonym od 10 października 2012 roku do 28 lutego 2013 roku, które wówczas zostało umorzone.

Wyjaśnił, że dotyczyło ono przestępstwa „ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa” określonego w art.23 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Miało ono polegać na przekazywaniu przez Michała Tuska, w czasie jego zatrudnienia w Porcie Lotniczym Gdańsk, spółce OLT Express, należącej do Amber Gold, danych marketingowych MIDT (Marketing Information Data Transfer) i dotyczących wysokości opłat lotniskowych.

banner

–Sprawa ta wówczas pozostawała w zainteresowaniu mediów, które na bieżąco informowane były o jej przedmiocie, biegu i sposobie zakończenia – zaznaczył prok. Kopania.
Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej